18.2 C
Bistrița
joi, septembrie 11, 2025

FOTO/VIDEO. Expert Music: Scenă și sunet ca-n filme, la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula!

A fost construită special pentru evenimente de anvergură, fiind inspirată din filmele Transformers și fiind, practic, un TIR care se desface în toate direcțiile și care se transformă, în final, într-o scenă extraordinară, după cum au și demonstrat cei de la Expert Music. În weekend a putut fi admirată pe Pășunea Rusu, în Pasul Tihuța – la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula.

Fără doar și poate, muzica extraordinară și spectacolele minunate de care am avut parte la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula s-au datorat și celor de la Expert Music, care au venit la festival „înarmați” cu o adevărată minune a tehnicii moderne: noua scenă de la Expert Music pare decupată din filmele Transformers! Practic este un TIR care se desface în toate direcțiile în final transformându-se într-o scenă cu o deschidere de 14 metri: 10.5 m adâncime, până la 11 metri înălțime și o greutate de 30 tone.

Scena este controlată de o telecomandă wireless puțin mai mare decât un telefon mobil, iar pentru concertul celor de la Paraziții și New Jersey Bon Jovi Tribute Band specialiștii de la Expert Music au montat și o instalație de sunet profesională cu o putere de 96.000 watti. Mai mult, ecranele led și luminile care au făcut parte din show – au fost special amenajate și programate pentru acest eveniment…”, a explicat pentru Bistrițeanul.ro Lucian Socoliuc, directorul tehnic al Expert Music.

Pentru că această scenă hidraulică este montată pe cel mai lung trailer – se dovedește totodată drept cea mai mare de acest tip și totodată o scenă unică în Europa de Est.

Spre fericirea și satisfacția spectatorilor prezenți la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula, muzica de toate genurile și pentru toate gusturile s-a auzit în condiții excelente, în acest weekend, pe Pășunea Rusu.

[arve url=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F649697225059102%2Fvideos%2F2182506901778119%2F&show_text=0&width=560″ /]

Mai multe detalii despre evenimentele derulate la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula puteți reciti accesând linkurile de mai jos:

FOTO/VIDEO: Peste 6.000 de oameni și-au vărsat amarul, azi-noapte, într-un concert incendiar, alături de Paraziții

FOTO/VIDEO: Fantastică seară Bon Jovi, la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula!

FOTO/VIDEO: Ei sunt cei mai tari și mai rapizi șoferi…!

FOTO: Produse și bunătăți savuroase, de cumpărat la Festivalul Usturoiului! O premieră

FOTO/VIDEO: Motoarele, turate la maximum! Un VIP printre concurenții concursului offroad la Festivalul Usturoiului

Sunteți cu toții invitați la Festivalul Usturoiului în Ținutul Contelui Dracula! ATRACȚIA zilei

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

STEWO Năsăud angajează facturist și Controlor Calitate, Grand Hotel COROANA caută ospătar(ă)

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar STEWO Năsăud caută facturist Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la BCVO Logistics, unde este nevoie de planificatori transport, dar și la Sergiana, IPROEB, GB Instaplan, Polimed, TeraSteel.  Oferta completă, mai jos:

Cele mai noi modele Škoda vin la Bistrița, la Caravana Škoda 2025

Caravana Škoda 2025: În 27 și 28 septembrie, parcarea Bistrița Retail Park (lângă Selgros) se va transforma într-un adevărat showroom în aer liber, unde pasionații de mașini și familiile bistrițene sunt invitați să descopere cele mai noi modele Škoda, să participe la test drive-uri și să se bucure de surprize, concursuri și premii atractive.

NOI locuri de muncă, disponibile la Grand Hotel Coroana, Fan Courier, BCVO Logistic, TeraSteel

Grand Hotel COROANA angajează ospătar(ă), iar Crama JELNA  caută ospătar & barman care știu să pună vibe-ul în pahar și povestea pe masă. BCVO Logistics caută planificatori transport. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Polimed, TeraSteel, Sergiana și IPROEB. Oferta completă, mai jos: