14.3 C
Bistrița
miercuri, aprilie 29, 2026

Bărbatul de pe Împăratul Traian a încercat să-și ia viața lui și a oricui intră în apartament. AFLĂ motivul:

Un bărbat a ales să-și încheie socotelile cu viața, în această seară. Doar că a plănuit ca, în aceeași zi cu el, să plece pe lumea cealaltă și oricine intră în apartament. Care a fost motivul gestului său:

La ora 16:00, pompierii și polițiștii au intervenit pe strada Împăratul Traian din municipiu. Acolo, un bărbat s-a aruncat de la etajul IV.

Acesta a ales exact momentul în care concubina sa se întorcea, împreună cu fata ei, din concediu. Bărbatul a strigat „Adio, iubita!” și s-a aruncat!

Echipajul medical ajuns la fața locului îi acorda îngrijiri bărbatului, care a aterizat pe o porțiune de pământ, cu iarbă. Lângă, se afla concubina, cei de la ISU BN și alți martori.

Fata celor doi, în vârstă de 17 ani, a urcat până în apartament. Când a ajuns la ușă și a apăsat pe clanță, a simțit un fir, așa că a fugit pe scări.

În momentul respectiv a avut loc o explozie puternică în apartament, urmată de un incendiu. Ușa de la intrare, geamurile și bucăți de tencuială au sărit care încotro.

În căderea lor, acestea au lovit pe concubina bărbatului, un angajat al ISU BN și un martor.

În urma exploziei de pe strada Împăratul Traian au rezultat trei victime. Două victime de sex feminin, dintre care o gravidă, și o victimă de sex masculin. Ele prezentau multiple traumatisme și plăgi. Au fost stabilizate la locul incidentului de către echipajele SAJ și au fost transportate la spital pentru mai multe investigații și tratamente de specialitate”, au anunțat reprezentanții Ambulanței.

Bărbatul care s-a aruncat de la etaj este bucureștean, și locuia în apartamentul de pe Împăratul Traian, cu chirie. Acesta era în relație cu concubina sa de mai mulți ani și aveau împreună o fată de 17 ani. Femeia este angajat al IPJ BN. Aceasta și-ar fi anunțat iubitul că îl părăsește.

Tocmai de aceea, bărbatul a pus la cale să-și ia viața lui, dar și și a celor două, odată ce acestea ar fi ajuns în casă. Conform investigatorilor de la locul exploziei, bărbatul a făcut un cot la țeava de gaz din spatele aragazului, la care, cel mai probabil a atașat un declanșator. Astfel, în momentul în care s-a apăsat pe clanță, a avut loc și explozia.

Din fericire, tânăra a apucat să fugă pe scări și nu a pățit nimic. Femeia a ajuns la spital, la fel ca și bucureșteanul. Polițiștii sunt în continuare la locul incidentului și fac cercetări.

Mai multe foto, video și informații despre tentativa de suicid puteți vedea AICI.

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

CAR Credit Plan Bistrița, locul unde n-ai ce căuta dacă nu-ți plac împrumuturile rapide cu dobânzi mici și fără costuri ascunse

Piața financiară abundă de instituții bancare și non-bancare de unde se poate alege un împrumut. CAR...

Clinica ALTEO Bistrița: De la Reumatologie și Chirurgie Generală până la Cardiologie și Medicină Dentară

Cu o istorie de peste 30 de ani, Clinica ALTEO Bistrița este prima instituție medicală privată...

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos: