8.9 C
Bistrița
marți, noiembrie 4, 2025

Aquabis: Avarii, în Feldru, Sângeorz Băi și Beclean. Locuitorii, fără apă, pentru câteva ore

O avarie a fost semnalată astăzi, 31 martie 2021, în Feldru, Sângeorz Băi și Beclean. Localnicii rămân fără apă potabilă, pentru câteva ore – anunță Aquabis.

În urma unor defecțiuni cauzate de lucrările de modernizare a trotuarelor din Beclean, astăzi, 3 martie 2021, în intervalul orar 14:00 – 20:00 se va sista total furnizarea apei potabile în localitățile Beclean, Figa și Podirei.

Astăzi, 31 martie 2021, între orele 09.00 – 15.00, se va sista TOTAL furnizarea apei potabile în localitatea Feldru.

În acest interval se vor executa lucrări de remediere a unei avarii apărute pe rețeaua de distributie a apei. 

Între orele 10.00 – 13.00, se va sista TOTAL furnizarea apei potabile în localitatea  Sângeorz Băi.

Vor fi afectate strada Colinelor și, PARȚIAL, strada Trandafirilor.

În acest interval se vor executa  lucrări de remediere a unei avarii apărute pe rețeaua de distributie a apei.

*****

În urma manevrelor executate pe reţeaua de distribuţie a apei potabile, s-ar putea produce deprecierea parametrilor calitativi ai apei (creşterea turbidităţii).

Locuitorii din Feldru afectaţi de situație sunt sfătuiţi să lase apa să curgă câteva minute, pentru limpezire – înainte de consum.

S.C. AQUABIS S.A. îşi cere scuze faţă de consumatori pentru disconfortul apărut în acest interval.

Telefon Dispecerat : 0263/21.31.17 şi 0372/74.24.78.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica SANOVIL angajează economist, jurist, psiholog și asistent social. NOI locuri de muncă, disponibile în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Clinica Sanovil, care angajează economist, jurist, psiholog, asistent social, asistent medical generalist și infirmieră. AMICII BUILDING caută asistent șef șantier și inginer instalații. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile.

Nou RMN ultraperformant cu inteligență artificială, la Sanovil

Policlinica Nouă Sanovil face un pas important în modernizarea serviciilor medicale din județ. Aici a fost achiziționat un aparat RMN de ultimă generație – General Electric SIGNA Victor 1.5 Tesla. Este un echipament de top care oferă imagini extrem de clare, investigații mai rapide și confort sporit pentru pacient.

AMICII BUILDING angajează asistent șef șantier și inginer instalații. NOI locuri de muncă, în Bistrița

NOI locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Amicii Building - compania care caută un asistent șef șantier și un inginer instașații - execuție. INST-Nistor are nevoie de ingineri construcții civile iar la IPROEB se fac angajări pentru posturile de confecționer izolații, lăcătuș mecanic, sudor, controlor calitate.