3.2 C
Bistrița
vineri, decembrie 12, 2025

FOTO: Fosta casă a familiei Moldovan, cumpărată de Cristian Pomohaci, a luat foc, azi-noapte, în centrul Bistriței

Vila situată în Piața Petru Rareș din Bistrița, care era să fie mistuită de flăcări azi-noapte din cauza unei lumânări lăsată nesupravegheată pe noptieră, a aparținut familiei Moldovan, care a deținut hotelurile Coroana de Aur și Dracula din Pasul Tihuța. În urmă cu câțiva ani, casa i-a fost vândută lui Cristian Pomohaci.

Un incendiu a izbucnit azi-noapte la una dintre cele mai frumoase case din Piața Petru Rareș din Bistrița.

Din fericire, pompierii au reușit să stingă repede flăcările, protejând și salvând astfel întregul imobil, dar și restul clădirilor din zonă, la care exista riscul să se extindă dacă n-ar fi intervenit prompt.

Doar pereții casei au fost afectați de fumul gros, pe o suprafață de aproximativ 40 metri pătrați.

Incendiul ar fi pornit de la o lumânare lăsată nesupravegheată pe noptieră, spun pompierii.

Vila a aparținut familiei Moldovan, care a deținut hotelurile Coroana de Aur și Dracula din Pasul Tihuța. Ioan Moldovan s-a regăsit în topul celor mai bogați români ani la rând, fiind și proprietarul firmelor Agro-Invest și Combis.

Casa a fost scoasă la vânzare de o agenție imobiliară cu fabuloasa sumă de 990.000 de euro, în urmă cu câțiva ani.

Bijuteria este situată în centrul orașului, la doi pași de Instituția Prefectului, iar materialele folosite la amenajare sunt de top.

Vila are aproape 500 de metri utili și este prevăzută inclusiv cu o cramă, jacuzzi, o cameră cu destinația sală de fitness și două garaje.

FOTO Casa unuia dintre cei mai bogați bistrițeni, scoasă la vânzare. Suma fabuloasă cerută pentru vila din centrul orașului

Bijuteria situată în centrul orașului a fost cumpărată în urmă cu câțiva ani de Cristian Pomohaci.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră

Clinica Sanovil angajează asistent medical și infirmieră în cadrul structurilor sale medicale. Se caută persoane dedicate, responsabile și motivate să lucreze într-un mediu profesionist, orientat spre îngrijirea de calitate a pacienților.

Se fac angajări la AQUABIS: Posturi disponibile în Bistrița, Beclean, Năsăud și Bârgău

Aquabis caută tehnician în cadrul Secției Apă Canal Năsăud, dar și încasator și cititor contoare la Bârgău. Posturi disponibile și la Năsăud și Beclean! NOI locuri de muncă, în Bistrița, la IPROEB, ARCSIM Construct, Sanovil, Fan Courier sau Crama Jelna. Lista completă, mai jos:  

Primul floromat și pe Valea Bârgăului, de la Florăria Deny! Îl găsiți plin de buchete, non-stop, lângă Profi, în Prund!

Flori non-stop pentru toată Valea Bârgăului, începând de ieri, de la Florăria Deny, care a amplasat...