16.7 C
Bistrița
luni, iulie 27, 2026

FOTO/VIDEO Accident în Orheiu Bistriței: Șofer găsit inconștient, intubat și transportat la spital

O persoană în vârstă de aproximativ 64 de ani care se afla la volanul unei mașini a fost găsită între fiare, blocat și inconștient, după ce a făcut accident. Evenimentul a avut loc în această seară în Orheiu Bistriței.

Bărbatul a fost găsit în stare de inconștiență de către pompieri, aruncat din cauza impactului pe scaunul din dreapta al șoferului și a fost prins între elementele de caroserie deformate.

Pompierii au reușit să îl extragă pe bărbat din mașină, l-au intubat și a fost transportat de urgență la spital. Din primele informații, acesta a suferit un traumatism cranian sever. A fost transportat la UPU SMURD Bistrița.

„Echipajele de de descarcerare au găsit conducătorul auto in vârstă de aproximativ 64 de ani proiectat pe scaunul din dreapta – fata, inconștient. L-au extras de urgentă și l-au predat echipajului de terapie intensiva mobila SMURD. Bărbatul prezenta un traumatism cranian sever, a fost intubat, stabilizat și evacuat spre UPU SMURD Bistrița pentru investigații și îngrijiri medicale de specialitate”, a transmis ISU BN.

„Conform primelor verificări efectuate, un bărbat de 63 de ani, din Ragla, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Orheiu Bistriței, a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune cu un stâlp de electricitate, după care a fost proiectat pe carosabil.

Conducătorul auto a fost rănit și transportat la spital, neputând fi testat cu aparatul etilotest”, a transmis IPJ BN.

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

Schimbi bani luna aceasta? BSG Amanet & Exchange te premiază cu 1.000 de euro cash!

BSG Amanet & Exchange lansează cea de-a doua ediție a campaniei dedicată clienților care efectuează operațiuni...

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: