7.9 C
Bistrița
miercuri, aprilie 24, 2024

HANDBAL: Încă trei puncte pentru Gloria! Se păstrează în vârful clasamentului după victoria cu Mioveni

Echipa de handbal a CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud aduce alte trei puncte dintr-un meci câștigat contra Dacia Mioveni. Meciul a avut loc la Mioveni și a început la ora 17:00.

Meciul cu Mioveni, echipă care nu se află pe un loc fruntaș, dar e o nucă tare în Liga Florilor MOL, nu a fost unul ușor pentru Gloria. În prima repriză au condus gruparea bistrițeană la două goluri, dar într-un final, înainte cu 7 minute de încheierea primei reprize, Gloria a preluat conducerea.

În cea de-a doua repriză, Gloria a condus și a arătat care este echipa cu mai multă experiență. Cele trei puncte sunt importante. Bistrița rămâne pe podium, locul al doilea, la egalitate de puncte cu CSM București și la 2 puncte distanță de primul loc, ocupat de SCM Gloria Buzău.

CS Dacia Mioveni 2012 – CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud

22-30 (12-16)

Au înscris pentru Gloria: Florina Chintoan – 7 goluri, Bianca Bazaliu – 6, Nina Zulic – 6, Tamires Morena De Araujo – 4, Paula Posavec – 3, Laura Pristăvița – 1, Zeljka Nikolic – 1, Nataliia Striukova – 1, Melinda Terec – 1