20.8 C
Bistrița
duminică, septembrie 14, 2025

Primarul Ovidiu Crețu se relaxează, la final de mandat, la…piscină

Primarul Ovidiu Crețu își pregătește ieșirea la pensie de la Primăria Bistrița. Cum probabil visează la o pensionare plină de relaxare, edilul pregătește o piscină, la casa sa de pe strada Moșilor.

În câteva luni, Ovidiu Crețu va pleca de la Primăria Bistrița. Momentan, acesta încasează atât salariul de primar, cât și pensia de drept. Edilul nu a anunțat dacă are de gând să își continue activitatea în domeniul privat sau are de gând să se pensioneze.

Cert este faptul că după trei mandate la Primăria Bistrița, edilul vrea să se relaxeze. În acest sens, o piscină pare să fie o idee numai bună.

În luna februarie, chiar de Dragobete, soția primarului Crețu a cerut autorizație de construire la Primăria Bistrița pentru o piscină. Aceasta va fi amenajată chiar în curtea casei sale de pe strada Moșilor.

Ovidiu Crețu are 67 de ani și este de meserie inginer. Acesta a intrat în administrație imediat după anii `90, fiind consilier județean în perioada 1992-1995, prefect în perioada 1995-1996, viceprimar al municipiului Bistrița în perioada 2000-2004 și senator din 2004 până în 2008. În 2008 acesta a fost ales primar, fiind la cârma municipiului de atunci.

Foto: Piscina Aqua Salin Cacica

 

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Ești pasionat de torturi și vrei să-ți desăvârșești tehnica? Descoperă toate secretele de la maestrul cofetar Alina Bejan, pentru Un Dulce De Zece!

Măiestria de a face torturi care să fure privirile tuturor și să-i cucerească definitiv pe cei...

MATEROM AUTOMOTIVE TE PREMIAZĂ!

Caravana Škoda 2025 vine cu premii spectaculoase! Două zile de test drive-uri cu cele mai îndrăgite modele Škoda, noutăți din lumea auto și o TOMBOLĂ cu premii WOW îi așteaptă pe bistrițeni la Caravana Škoda 2025.

Iubești fructele de mare?! Musai să ajungi la ALMARS, restaurantul unde gătește chef Ștefan Șimon – bucătar școlit în restaurante cu stele Michelin

Fostul Restaurant Lacto-Vegetarian de pe strada C.R. Vivu din Bistrița, un loc care și-a câștigat reputația...