10.8 C
Bistrița
luni, aprilie 27, 2026

VIDEO: Ministrul Roxana Mânzatul promite 220 milioane euro din fonduri europene, pentru județul nostru! AFLĂ pentru ce proiect:

Prezentă la Bistrița pentru conferința PSD, Roxana Mânzatul, ministru al Fondurilor Europene, a făcut o promisiune. Aceasta s-a angajat să trimită documentația necesară spre finanțare a unui proiect major. E vorba de o valoare de 220 de milioane de euro, bani ce vor fi investiți pentru creșterea calității vieții în Bistrița Năsăud. VEZI despre ce e vorba:

Ministrul fondurilor europene, Roxana Mânzatul, a fost prezent vineri la Bistrița. Ocazia a fost prilejuită de alegerile din cadrul PSD BN.

Atunci când i s-a dat cuvântul, în cadrul conferinței, aceasta a făcut o promisiune.

„Vă spun și eu, cu toată siguranța, că până la finalul lunii august ne dorim și cred că putem să trimitem acest proiect major la comisia europeană”, a explicat Roxana Mânzatul în cadrul conferinței PSD BN.

După conferință, aceasta a fost invitată în emisiunea live Bistrițeanul.ro, unde a menționat, din nou, despre proiectele aflate în derulare în județul nostru. Și a promis că se vor atrage cei 220 milioane euro în județul nostru.

Aveți 104 proiecte doar pe perioada asta 2014 – 2020. Acestea însumează astăzi 1,6 miliarde lei, doar pe perioada actuală. Dar urmează să vi se aprobe, chiar prin ministerul pe care îl conduc, un proiect de 220 milioane de euro pe extinderea rețelei de apă și apă uzată. E un proiect la care lucrează Consiliul Județean Bistrița Năsăud. Președintele Radu Moldovan a venit la mine a treia zi după ce am preluat mandatul. A venit cu echipa și urgentăm și sperăm în august să trimitem proiectul. Deci 220 de milioane de euro în plus față de acești 1,6 miliarde de euro”, a declarat Roxana Mânzatul, ministrul fondurilor europene în cadrul emisiunii Bistrițeanul.ro

Declarația din cadrul conferinței PSD o puteți urmări în video de mai jos:

[arve url=”https://youtu.be/cNExF-_DHro” /]

 

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos:  

CULT 500 by Nella aduce în premieră, la Bistrița, tehnologia KOEMIA: diagnostic digital + șampon, mască și leave in – personalizate exact pentru tine

Frumusețea nu înseamnă doar estetică, ci și sănătate și personalizare, iar CULT 500 by Nella Botîrlă...

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...