13.5 C
Bistrița
luni, aprilie 27, 2026

FOTO/VIDEO: Colinda s-a terminat într-un cap de pod, la intrare în Crainimăt, pentru trei bistrițeni

Un accident rutier a avut loc în urmă cu puțin timp pe DN17. Colinda s-a terminat într-un cap de pod de la intrarea în localitatea Crainimăt pentru trei bistrițeni.

Un accident rutier s-a petrecut cu puțin timp în urmă la intrarea în localitatea Crainimăt dinspre Beclean. Un autoturism care circula pe direcția Dej – Beclean – Bistrița a intrat în coliziune cu un cap de pod. În accident sunt implicate trei persoane din Tărpiu, soț și șoție și un prieten al acestora care îi însoțea la colindat.

La evenimentul rutier intervin modulul SMURD cu echipajul de terapie intensivă mobilă și un echipaj aparținând SAJ BN.

În urma impactului, o persoană a rămas blocată în mașină. Din fericire, victimele sunt coștiente și cooperante și sunt evaluate la locul accidentului.

„Victima blocată a fost extrasă și predată echipajului de terapie intensivă mobilă. Două victime sunt încadrate cod verde (leziuni ușoare) și una de cod galben (leziuni și traumatisme care aparent nu pun viața în pericol)”, informează Marius Rus, purtătorul de cuvânt al ISU BN.

Surse Bistrițeanul.ro spun că la volan se afla femeia, iar cei doi bărbați dormeau în momentul impactului. S-ar părea că cel mai probabil din cauza lipsei de somn și femeia ar fi adormit, intrând pe contrasens într-un cap de pod.

UPDATE:

„Conform primelor date, o femeie de 25 de ani, din Tărpiu, care conducea un autoturism pe raza localității Crainimăt, pe direcția Beclean- Bistrița, a pierdut controlul acestuia și a ieșit în afara părții carosabile, unde s-a răsturnat”, transmite Crina Sîrb, purtătorul de cuvânt al IPJ BN.

Femeia a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

Continuă cercetările polițiștii din Beclean.

ARTICOLE SIMILARE

Ultimele Știri

Sponsorizate

Gelateria ANIELA angajează Asistent servire / vânzări. NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Gelateria ANIELA caută asistent servire / vânzări. Patiseria SWEET  IRIS  angajează Patiser / Cofetar cu experiență minimă de 2 ani. Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar. Casa EMA caută instalator priceput. Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița și Năsăud. Oferta completă, mai jos:  

CULT 500 by Nella aduce în premieră, la Bistrița, tehnologia KOEMIA: diagnostic digital + șampon, mască și leave in – personalizate exact pentru tine

Frumusețea nu înseamnă doar estetică, ci și sănătate și personalizare, iar CULT 500 by Nella Botîrlă...

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...