14.3 C
Bistrița
vineri, aprilie 26, 2024

Gloria joacă acasă meciul din sferturile Cupei României cu Știința București. De unde cumperi biletele:

Prima echipă de handbal feminin a CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud întâlnește CSU Știința București în sferturile de finală ale Cupei României. Meciul are loc la TeraPlast Arena pe 9 martie, începând cu ora 17:00.

Inițial, acest meci trebuia să fie jucat în deplasare la București. Datorită programului încărcat din această perioadă pentru echipa din Ardeal, meciul nu se va juca în deplasare, ci acasă, în fața propriilor suporteri.

CSU Știința București nu este un adversar ușor pentru Gloria. Adversara echipei din Bistrița joacă în prima serie a Diviziei A și ocupă primul loc, cu 45 de puncte acumulate în 15 partide, adică nu are nicio înfrângere și poate ataca promovarea în următorul sezon pentru a disputa partide îl Liga Florilor.