20.9 C
Bistrița
vineri, iulie 24, 2026

Pentru ce a fost ecranul? Scaune goale în fața polivalentei

Scena petrecută la Gala Uniter cu scaunele goale în fața ecranului pe care era difuzat evenimentul s-a repetat și la evenimentul organizat de Consiliul Județean Bistrița-Năsăud. Chiar dacă evenimentul organizat astăzi era la jumătate, scaunele din fața Sălii Polivalente din Bistrița erau goale.

Evenimentul de retragere a Valentinei Ardean Elisei a fost organizat în Sala Polivalentă, chiar dacă trebuia să aibă loc în noua Polivalentă de la Unirea. Pentru a rezolva problema locurilor care nu mai sunt eligibile, de la 1900 de invitați la aproximativ 900, Consiliul Județean Bistrița-Năsăud a închiriat un ecran pe care au difuzat retragerea handbalistei Valentina Ardean Elisei din handbal.

Cu amenințarea unei prognoze meteo care anunța vreme rea, în fața ecranului s-au strâns puține persoane.

Pe scaunele din fața ecranului, Emil Radu Moldovan anunța într-o conferință de presă că vor sta în primul rând sportivii Gloriei care nu mai au loc în sală. Afară nu era, însă, niciun sportv. Mai multe detalii, mai jos:

Soluție de avarie: Ecran în parcarea Polivalentei pentru cei care nu intră la evenimentele Gloriei

Iată motivul pentru care evenimentul de astăzi nu a fost organizat în noua polivalentă de la Unirea:

Veste tristă. Retragerea lui Elisei și turneul de handbal nu se țin în Polivalenta de la Unirea

ARTICOLE SIMILARE

4 COMENTARII

  1. Alianta toxica PNL PSD nu stie sa calculeze, nu stie sa anticipeze, nu stie ce reprezinta o functie preventiva, nu stie nimic. Ei se amagesc acum cu sondaje irelevante de 2 bani, dar ce va fi in 2024 o sa-i surprinda profund. Din pacate pentru Romania, incompetenta si incapacitatile acestor oameni o sa ne coste enorm in criza energetica si cea economica ce va incepe in luna noiembrie. Desi avem rezerve de gaze descoperite care ne-ar ajunge pt consum 60 de ani, la iarna vom importa 28% din consum, la preturi speculative. Tot asa stam si la importul de energie electrica, Romania nefiind in stare sa puna in functiune in ultimii 25 de ani cele 3 reactoare de la Cernavoda care sunt la faza de 15% terminate. Avem 314 tone de aur la Rosia Montana , rezerve de rodiu, platina si reniu de zeci de miliarde de euro care stau neexploatate si ne tot plangem ca nu-s bani pt investitii, pensii, agricultura ( irigatii), etc.

  2. haide domnule Ovidiu F (daca va apartine comentariul de mai sus) si fa dumneata ceva cocret!!!!!!!!!!!!!!!
    pe banii nostri!!! ca si salariul dvs. este din banii nostri.
    Ca la critica sunteti numarul 1 fara doar si poate. Sunteti senator ! faceti nu cereti altora sa faca. Sa va vedem la tribuna parlamentului, la TV sa va vedem ca luptati pentru ceea ce scrieti doar in comentariile ziarelor on line!!!!
    Pai daca stiti asa de bine de ce nu va vedem pe nicaieri sa va luptai cu incompetentii?????
    ca e tacere totala!!!
    apropo cate zile se lucreaza in parlament? ca salriile le luati 100%

  3. Domnule Cosmin, lucrurile stau altfel. Sunt senator Forța Dreptei, deci în opoziție. În Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale din Senat le tot spun la ăștia de guvernează ce să facă dar nu vor. Acolo contez, în Plen sunt doar 1 vot împotriva puterii de 70%. Tocmai ce au dat 1 miliard de euro cadou la Exxon Mobil prin intermediul Romgaz, 700 de milioane de euro pe certificate de poluare la CEO Oltenia, 600 de milioane de euro la Norvegieni pe avioane vechi, care trebuie reparate cu 400 de milioane de euro și se pregătesc să cumpere crucișătoare, cuirasate, fregate și submarine. Am fost singurul politician român care a vorbit de independența energetică acum 2 ani, deci le-am dat încă de atunci tonul. Din păcate nu m-au ascultat și acum le-a dat Putin mintea de pe urmă. E problema puterii să gestioneze situația dar nici nu-s în stare și se pare că nici nu vor.

  4. Ovidiu Florian- senatorul melcilor…..este un film dl senator, sa nu va simțiți jignit, iar d-voastra semnatai cu actorul principal, mai bine zis cu metehnele pe care le evidențiază actorul principal!!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

KREATIV Metal și AOP Restaurant fac angajări: Se caută bucătar, lăcătuș mecanic, confecționer metalic, ospătar

Noi locuri de muncă sunt disponibile în Bistrița, la Kreativ Metal & Colours și SUPERCOM  Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă. AOP Restaurant caută bucătar și ospătar cu experiență. Posturi disponibile sunt și la Crama JELNA, TeraSteel sau Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

NOI locuri de muncă, în Bistrița și Beclean: Aquabis face recrutări pentru instalatori. Crama Jelna caută bucătar

AQUABIS organizează recrutare pentru ocuparea unor posturi de instalatori în Beclean și Bistrița. Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la INST-Nistor se caută inginer ofertare și expert Licitații Publice. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Crama JELNA, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos:  

INST NISTOR angajează expert licitații și inginer ofertare. NOI locuri de muncă, în Bistrița

Grand Hotel Coroana angajează cameristă serioasă, iar la Aquabis se recrutează instalatori, cititor contoare și încasator pentru Bistrița și Beclean. NOI locuri de muncă sunt disponibile la INST-Nistor, Crama JELNA, unde este nevoie de un bucătar cu personalitate, TeraSteel și Aluateria Bistrița. Oferta completă, mai jos: