14.5 C
Bistrița
sâmbătă, aprilie 25, 2026

VIDEO – EMOȚIONANT: Un militar bistrițean și-a cerut iubita de soție la Jocurile Invictus

Jocurile Invictus, dedicate militarilor răniți în teatrele de operațiuni, au avut loc în Olanda. Angel Ilovan, un militar bistrițean în rezervă, și-a cerut iubita de soție.

În perioada 16 – 22 aprilie, în Olanda, au avut loc Jocurile Invictus. România a fost reprezentată de 12 militari în rezervă, militari răniți în teatrele de operațiuni.

Printre ei s-a numărat și Angel Ilovan, un bistrițean rănit în 2010 în Afganistan. Acesta s-a pregătit pentru înot, atletism, canotaj în sală, volei din șezut.

Presa internațională a scris despre el după ce a fost autorul unui moment inedit. Acesta și-a cerut iubita, pe Sorana, de soție.

Te iubesc! Am nevoie de tine! Te vreau toată viața mea! Vrei să fii soția mea?”, a întrebat-o bistrițeanul pe iubita sa.

Răspunsul a fost DA!

 

Redacția Bistrițeanul.ro le dorește multă fericire și casă de piatră!

ARTICOLE SIMILARE

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Sponsorizate

CULT 500 by Nella aduce în premieră, la Bistrița, tehnologia KOEMIA: diagnostic digital + șampon, mască și leave in – personalizate exact pentru tine

Frumusețea nu înseamnă doar estetică, ci și sănătate și personalizare, iar CULT 500 by Nella Botîrlă...

​La Andrei Cleaning – servicii de curățenie la înălțime! Pot spăla inclusiv fațade și panourile fotovoltaice

​Când lucrezi cu inima, rezultatele apar întotdeauna! Cu o experiență de aproape 15 ani acumulată în...

Grand Hotel Coroana caută ajutor bucătar serios: NOI locuri de muncă, în Bistrița și Năsăud

Grand Hotel Coroana angajează ajutor de bucătar serios. Casa EMA caută instalator priceput, iar Flori cu Efect de WOW are nevoie de un florist. Noi locuri de muncă sunt disponibile la Stewo Năsăud, Clinica Sanovil, Aquabis, GB Instaplan și Crama JELNA. Oferta completă, mai jos: